PREDSTAVLJANJE CLANOVA - Introduce Yourself

Korisnikov avatar
MAD SERB
Postovi: 2362
Pridružio se: 28 Jun 2013, 09:37
Lokacija: BOR
Kontakt:

Re: PREDSTAVLJANJE CLANOVA - Introduce Yourself

Postod MAD SERB » 08 Jun 2014, 22:55

:Welcome: dobro nam dosao Mirza :drinks:
ŽIVOT JE 1, SAAB JE 2.0 T ! :sb2:
LIFE'S TOO SHORT TO DRIVE BORING CARS!!!
Cars are my drug, SAAB is my dealer !
Mog je SAABa, vozila baba :dev:
powered by Nordic performance :secret: :vrm:

Korisnikov avatar
GRIPEN
Postovi: 3777
Pridružio se: 15 Apr 2012, 00:00

Re: PREDSTAVLJANJE CLANOVA - Introduce Yourself

Postod GRIPEN » 08 Jun 2014, 23:45

:Welcome: Mirza
All systems go, ready for takeoff!

Korisnikov avatar
Slavisacs
President Saab Club
Postovi: 5014
Pridružio se: 17 Okt 2012, 00:00
Lokacija: Dobanovci
Kontakt:

Re: PREDSTAVLJANJE CLANOVA - Introduce Yourself

Postod Slavisacs » 09 Jun 2014, 06:40

:Welcome:
Saab 9-3 MY07
Saab 90 MY86
Saab 96 MY76
Saab 900T MY88

Korisnikov avatar
Macola
Drug Član
Postovi: 122
Pridružio se: 11 Jun 2014, 02:54

Re: PREDSTAVLJANJE CLANOVA - Introduce Yourself

Postod Macola » 11 Jun 2014, 20:49

Pozdrav svima! Postao sam ponosni vlasnik Saab 900s coupe 1996 godište. 2.0i.

Godinama sam vozio japanca Nissan Primera, koji je za 23 god. "pregazio" 560.000 Km, sa ekstremno malo održavanja, i bio prezadovoljan njim, ali Saab je ipak kralj među automobilima.
Pružila mi se prilika i dočepao sam ga se :-).

Nešto sam duboko uveren da će i ovaj moći da pređe možda i više od tog, takođe uz neznatne troškove održavanja...
Saab je prešao 285.000 Km i motor mu je maltene u stanju kao da je tek razrađen. Osim toga ,oduševljen sam detaljima i sitnicama koje je Saab davne 1996. nudio u svom vozilu, a mnogi luksuzni automobili to nisu imali.
Definitivno su bili znatno ispred vremena, kao firma.

Kapa dole Saab-u kao firmi!

Sa zadovoljstvom se priključujem forumu a uskoro ću i klubu.

Pozdrav iz Kragujevca,

Macola

Korisnikov avatar
MAD SERB
Postovi: 2362
Pridružio se: 28 Jun 2013, 09:37
Lokacija: BOR
Kontakt:

Re: PREDSTAVLJANJE CLANOVA - Introduce Yourself

Postod MAD SERB » 11 Jun 2014, 21:52

Dobro nam došao
ŽIVOT JE 1, SAAB JE 2.0 T ! :sb2:
LIFE'S TOO SHORT TO DRIVE BORING CARS!!!
Cars are my drug, SAAB is my dealer !
Mog je SAABa, vozila baba :dev:
powered by Nordic performance :secret: :vrm:

Korisnikov avatar
nik 900t
Drug Član
Postovi: 1774
Pridružio se: 26 Dec 2011, 00:00
Lokacija: Vojka

Re: PREDSTAVLJANJE CLANOVA - Introduce Yourself

Postod nik 900t » 11 Jun 2014, 22:34

macola :Welcome:
Saab 900og

Korisnikov avatar
Slavisacs
President Saab Club
Postovi: 5014
Pridružio se: 17 Okt 2012, 00:00
Lokacija: Dobanovci
Kontakt:

Re: PREDSTAVLJANJE CLANOVA - Introduce Yourself

Postod Slavisacs » 11 Jun 2014, 22:38

:Welcome:
Saab 9-3 MY07
Saab 90 MY86
Saab 96 MY76
Saab 900T MY88

Korisnikov avatar
Carlsson
Postovi: 2756
Pridružio se: 25 Dec 2011, 00:00
Lokacija: Banja Luka

Re: PREDSTAVLJANJE CLANOVA - Introduce Yourself

Postod Carlsson » 12 Jun 2014, 00:34

dobrodosao...predstavi nam i saaba :drinks:
[link_open=http://www.saabclubserbia.rs]SAAB CLUB SERBIA[/link_open]

Korisnikov avatar
Macola
Drug Član
Postovi: 122
Pridružio se: 11 Jun 2014, 02:54

Re: PREDSTAVLJANJE CLANOVA - Introduce Yourself

Postod Macola » 12 Jun 2014, 01:28

Bolje vas našao! Zahvaljujem na srdačnoj dobrodošlici!

Biće valjda u budućnosti i neki 900t, nadam se...
Mnogo mi se sviđa naprava, tj. veoma me je zainteresovala i zaintrigirala. Uliva izuzetno poverenje.
Ljubav na prvih 100Km :-).

Ponaša se na putu baš kako mi se sviđa, ergonomija je vrhunska, sve je tačno gde bi trebalo da bude, veoma prijatna i nezamarajuća vožnja kod dugih tura. Sedišta "prava", položaj odličan, servo volan taman kako treba "obaveštava", sedište takođe, itd itd...
Gomila sitnih i veoma ugodnih stvarčica kod ponašanja na putu.
Obzirom da je potežak mislim da mu je tek prava "mera" baš 2.0t motor. Mala razlika u prenosu između trećeg i četvrtog stepena obećava "preskakanje" nekog drugog vozila sa >100Km/h, kada bi bio u njemu taj 2.0t motor sa svojih 185 "fabričkih" konjića (mogu da zamislim kako "laje" sa tim motorom i pomalo zavidim vlasnicima takvog, za sada dok se ne dočepam jednog takvog :-).
Možda sam i malo mator za neko često "preskakanje" po putu, možda po malo i ponekad, čisto da ne zaboravim da vozim :-).

Za sada sam zadovoljan i sa ovih 130KS, i ako ne isporučuje svu snagu, i ne ravnomerno u celom rasponu, zbog nekog problema koji ima i kog ću pod hito otkloniti jer znam odlično kako mora da se ponaša "zdravih" 130Ks na toj masi vozila.
Stigao sam tek da mu pogledam svećice jer sa morao odmah na put (gde je neki "pametnjaković" već stavio neke krševe od sveća i još sa pogrešnom toplotnom vrednošću, a o čistoći siceva svećica neću ni da pričam, ujedno mogu da zamislim šta je sa ostalim detaljima koje je neko čačkao!!!).
Sve četiri svećice su sa pravom bojom i ako su pogrešne stavljene, i sve četiri kao blizanci jednake, i ako im je zazor već bio razvučen na 1.2mm (a neko govedo je još i stavilo razvodnu kapu od Juga 45, jer mu je originalna verovatno probila zbog velikog zazora na svećama). Sve "genijalci" od majstora...

Inače u "taku" mi se svideo veoma pametno urađen odlivak glave motora, sa uzdignućem oko otvora za svećice i bočnim otvorom za oticanje potencijalnih tečnosti i đubreta koji bi mogli da prodru u taj prostor...Baš kako treba.
Sitnica koja mnogo govori o pažnji prilikom konstrukcije tog motora, gde bi i ostale stvari mogle biti sa takvom pažnjom urađene. Tek ću da se nauživam otkrivajući dobre detalje...

Dakle najverovatnije da je motor u perfektnom stanju i pored "stručnjaka" koji su to održavali i 280-i neku hiljadu Km.
Drugi pokazatelj mi je bio savršeno "ravan" rad na "leru", tj. kada je motor u najlošijim uslovima punjenja cilindra.
U delovima opsega gde je ispravno snabdeven gorivom taj motor prede kao mače.

E sad, to što ima izgleda neki problem sa pritiskom goriva pa mora da se, kada "odstoji" više od sat, " zavergla" dva-tri puta i nema u celom rasponu ono od snage što bi trebalo da ima, osim toga mu je i "ler" viši nego što treba, oko 1000RPM...
Verujem da je to možda filter goriva, možda sama pumpa, eventualno neki termodavač, videću već...
Takođe verujem da ću uz pomoć pravih majstora to srediti bez frke čim nađem vremena da ga dignem na kanal, tj. kada se vratim u svoj matični grad.
Izgleda da su čačkali razni "majstori" po njemu :-(...

Sledi mi da pronađem izvore delova za spravu, pa da ga dovedem u pravu "skočnost" za ovaj H motor koji radi "zdravo" kao sat.
Nov sam i na forumu i takođe moram i ovde tek da pronađem teme gde se razmenjuju info o delovima i održavanju.

Posle sat vožnje sam već zaboravio mane koje trenutno ima :-). Mislim, znao sam oduvek da su to vrhunska kola, ali nikada nisam imao prilike da ga provozam. Jedino sam probao nekoliko Volvo-a i takođe mislim da su i to izuzetna kola.
Saaba sada po prvi put i nekako mi je više "čučnuo" nego Volvo. Posle 2000Km nije popustilo zadovoljstvo u vožnji Saab-a, a druga kola sam znao već posle tri dana da posmatram kao alat za prevoz...

Sjajna kola u svakom slučaju, bez obzira na godište i kilometražu. Baš po mom ukusu, gde sam u stvari i otkrio neke sopstvene sklonosti, posebno kod nekih sitnica kojih je ovaj simpatični auto prepun, a tek ću da ga dovedem u red.

Pozdrav svima koji već vole Saab (dobili ste jednog u "taku" ostrašćenog člana), i izgleda da ćemo se lepo družiti jer kod mene je planula ljubav na prvih 100Km :-).
He he, za prvih nedelju dana vlasništva sam "skokao" 2000Km sa uživanjem u vožnji, i to sa esencijalnim osećajem zadovoljstva :-).
Naravno da nije ni mlad ni nov, mada veoma lako mogu da zamislim kako se ponašao dok je bio nov.
Malo je "tvrđi" na vešanju od nekih automobila koje sam imao, ali zato drži put "kao mače za tepih".
Još "ispipavam" šta to može, a izgleda da mnogo toga može...

Mislim, još uvek sam "teška gušterčina" sa Saab-om jer mi se ruka podsvesno još uvek maši ka volanu da "ugasim" motor :-) :-)

Pored priče o Saab-u, zaboravih da se potpuno predstavim: Dragoljub, nadimak Macola, 1965. godište, elektroničar, iz Kragujevca.

Pitanje za prisutne, pošto sam na terenu i nemam vremena da čačkam po forumu (za sada):
-Ima li neko servisnu knjigu za model 900s coupe, sa motorom 2.0i, za 1996. godište?
Rado bih je kupio i ne bih se cenjkao oko toga.

Veliki pozdrav svima i unapred hvala ako me usmerite na neke korisne info!

Korisnikov avatar
Macola
Drug Član
Postovi: 122
Pridružio se: 11 Jun 2014, 02:54

Re: PREDSTAVLJANJE CLANOVA - Introduce Yourself

Postod Macola » 12 Jun 2014, 01:43

Heh, već pronađoh svašta od dokumentacije na forumu, mada bih i dalje voleo papirnu servisnu knjigu, ako neko ima viška i na prodaju.

Korisnikov avatar
troll 9-5
Postovi: 1999
Pridružio se: 13 Mar 2012, 00:00
Lokacija: Z E M U N

Re: PREDSTAVLJANJE CLANOVA - Introduce Yourself

Postod troll 9-5 » 12 Jun 2014, 02:06

:Welcome: :Welcome: :Welcome:

Korisnikov avatar
stevak
Postovi: 455
Pridružio se: 30 Jan 2014, 13:09
Lokacija: Zemun

Re: PREDSTAVLJANJE CLANOVA - Introduce Yourself

Postod stevak » 12 Jun 2014, 10:09

Macola je napisao: Možda sam i malo mator za neko često "preskakanje" po putu :-)
E bre...pa nemoj odma' da se vređamo! [raz_001.gif] Ja 10 godina stariji, a toplo mi oko srca što sam umesto izvornih 150 ks nagurao +200, pogotovo kod "preskakanja" :a?: :iha:

Dobro ti nama došao, a glad za konjima će ti tek rasti kako budeš upoznavao auto :whistling:
ex SAABotražitelj <9000CS>

Korisnikov avatar
GRIPEN
Postovi: 3777
Pridružio se: 15 Apr 2012, 00:00

Re: PREDSTAVLJANJE CLANOVA - Introduce Yourself

Postod GRIPEN » 12 Jun 2014, 10:21

:Welcome: :Welcome: :Welcome:
Dobro dosao Dragoljube! Vidim da ce mo se lepo druziti na forumu. Otvori novu temu u "Automobili Clanova" i tamo nam predstavi svoj auto uz koju sliku... Tamo cemo nastaviti dalje, ovaj deo foruma sluzi samo za pocetno predstavljanje novih clanova... :drinks:
All systems go, ready for takeoff!

Korisnikov avatar
ahsirob
Drug Član
Postovi: 748
Pridružio se: 08 Okt 2013, 20:06
Lokacija: Beograd

Re: PREDSTAVLJANJE CLANOVA - Introduce Yourself

Postod ahsirob » 12 Jun 2014, 12:55

:Welcome:
Dobrodošli novi članovi!!! :)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Korisnikov avatar
Macola
Drug Član
Postovi: 122
Pridružio se: 11 Jun 2014, 02:54

Re: PREDSTAVLJANJE CLANOVA - Introduce Yourself

Postod Macola » 12 Jun 2014, 22:25

GRIPEN je napisao::Welcome: :Welcome: :Welcome:
Dobro dosao Dragoljube! Vidim da ce mo se lepo druziti na forumu. Otvori novu temu u "Automobili Clanova" i tamo nam predstavi svoj auto uz koju sliku... Tamo cemo nastaviti dalje, ovaj deo foruma sluzi samo za pocetno predstavljanje novih clanova... :drinks:
Važi, čim budem malo dobio vremena.

Korisnikov avatar
Macola
Drug Član
Postovi: 122
Pridružio se: 11 Jun 2014, 02:54

Re: PREDSTAVLJANJE CLANOVA - Introduce Yourself

Postod Macola » 12 Jun 2014, 22:32

stevak je napisao:
Macola je napisao: Možda sam i malo mator za neko često "preskakanje" po putu :-)
E bre...pa nemoj odma' da se vređamo! [raz_001.gif] Ja 10 godina stariji, a toplo mi oko srca što sam umesto izvornih 150 ks nagurao +200, pogotovo kod "preskakanja" :a?: :iha:

Dobro ti nama došao, a glad za konjima će ti tek rasti kako budeš upoznavao auto :whistling:
Najslabije što sam u životu probao su Fića, Spaček i Trabant, a najjače napucani BMW 535d i Audi R8 V8.

Svaki od tih ima neku svoju "zanimaciju", ali Saab mi je nekako baš čučnuo kao da sam ga sam za sebe pravio.

Šta da ti kažem? Kada se zaljubiš u neku damu, ne mora da bude ni najlepša ni najbrža. bitno je da baš tebi odgovara...

Korisnikov avatar
ahsirob
Drug Član
Postovi: 748
Pridružio se: 08 Okt 2013, 20:06
Lokacija: Beograd

Re: PREDSTAVLJANJE CLANOVA - Introduce Yourself

Postod ahsirob » 13 Jun 2014, 17:56

Lepo sročeno! Ljubav je to! :)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Korisnikov avatar
Boris
Postovi: 2
Pridružio se: 28 Sep 2013, 00:35

Re: PREDSTAVLJANJE CLANOVA - Introduce Yourself

Postod Boris » 22 Jun 2014, 02:10

Zdravo ljudi, ime mi je Boris, neki me znate, sa Saabovima se druzim evo skoro 10 godina, trenutno vozim 95 karavan, apre sam vozio 9000 aero, nadam se u buducnosti jednom 900 stari model sa turbom.

Pozdrav

Korisnikov avatar
MAD SERB
Postovi: 2362
Pridružio se: 28 Jun 2013, 09:37
Lokacija: BOR
Kontakt:

Re: PREDSTAVLJANJE CLANOVA - Introduce Yourself

Postod MAD SERB » 22 Jun 2014, 11:22

Dobro došao Borise
ŽIVOT JE 1, SAAB JE 2.0 T ! :sb2:
LIFE'S TOO SHORT TO DRIVE BORING CARS!!!
Cars are my drug, SAAB is my dealer !
Mog je SAABa, vozila baba :dev:
powered by Nordic performance :secret: :vrm:

Korisnikov avatar
Slavisacs
President Saab Club
Postovi: 5014
Pridružio se: 17 Okt 2012, 00:00
Lokacija: Dobanovci
Kontakt:

Re: PREDSTAVLJANJE CLANOVA - Introduce Yourself

Postod Slavisacs » 22 Jun 2014, 11:29

:Welcome:
Saab 9-3 MY07
Saab 90 MY86
Saab 96 MY76
Saab 900T MY88

Korisnikov avatar
GRIPEN
Postovi: 3777
Pridružio se: 15 Apr 2012, 00:00

Re: PREDSTAVLJANJE CLANOVA - Introduce Yourself

Postod GRIPEN » 22 Jun 2014, 11:37

:Welcome: :Welcome: :Welcome:
All systems go, ready for takeoff!

Korisnikov avatar
Ivan Le
Drug Član
Postovi: 319
Pridružio se: 14 Feb 2014, 22:01

Re: PREDSTAVLJANJE CLANOVA - Introduce Yourself

Postod Ivan Le » 22 Jun 2014, 21:57

:Welcome: :Welcome: :Welcome:

Zillcompany
Postovi: 110
Pridružio se: 20 Feb 2014, 19:05

ZILE

Postod Zillcompany » 24 Jun 2014, 10:56

... EVO DA SE PREDSTAVIM :
Moje ime je Zile
Veliki sam ljuditelj SAAB-a i iz Beograda sam.

Imam vec 7-8 godina SAAB 900 Turbo Aero CRNI unutra bez koji sam sredjivao 1.5 godina. Mnogo truda je tu ulozeno i ljubavi.Ima APC i 175KS, sve je na struju sa klimom, siberom i spojlerima sa strane sirokim, uzanim branicima fabricki tonirana bakarni ton stakla. To je pravi SAAB . I ide tako !!!
Nemam pojma kako se kace slike ovde , tako da to kasnije.
Takodje imam i SAAB-a 9-5 Aero 2001 . Srebrne boje, sa sivim koznim sedistima sa ventilaticojom i svim ostalim cudima.

Pozz Zile

Korisnikov avatar
BOKI 900
Wheeler Dealer
Postovi: 1414
Pridružio se: 05 Feb 2013, 00:00
Lokacija: beograd

Re: Одг: ZILE

Postod BOKI 900 » 24 Jun 2014, 11:34

Imas ukusa zile.dobrodosao.:lol:

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
Love SAAB, never GM

Korisnikov avatar
MAD SERB
Postovi: 2362
Pridružio se: 28 Jun 2013, 09:37
Lokacija: BOR
Kontakt:

Re: ZILE

Postod MAD SERB » 24 Jun 2014, 11:39

Nadam se da nije bilo tesko predstaviti se (ako mogu svi ostali ne vidim razloga sto ne bi i ti mogao, i drugo nema potrebe za velikim slovima i panikom ).Delove sam ti nasao posalji mi broj u inbox pa ce te covek pozvati. Dobro nam dosao Zile :Welcome:
ŽIVOT JE 1, SAAB JE 2.0 T ! :sb2:
LIFE'S TOO SHORT TO DRIVE BORING CARS!!!
Cars are my drug, SAAB is my dealer !
Mog je SAABa, vozila baba :dev:
powered by Nordic performance :secret: :vrm:


Povratak na “PREDSTAVLJANJE ČLANOVA - Introduce Yourself”

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju