Vibracije, nepravilan rad na leru 93 1.8t SS 2003.

Korisnikov avatar
bogdank
Drug Član
Postovi: 83
Pridružio se: 27 Maj 2012, 00:00
Lokacija: Zemun
Kontakt:

Vibracije, nepravilan rad na leru 93 1.8t SS 2003.

Postod bogdank » 06 Avg 2013, 12:23

Dešava mi se nešto slično problemu koji sam imao ranije, ali mislim da nije ista stvar. Tada nije bio uzupčen, a sad na dijagnostici pokazuje da je što se toga tiče sve ok.

Pre oko mesec i po dana pojavile su se vibracije koje se prenose na šasiju. Osim toga, na leru radi nepravilno - diže i spušta ler za po 20 o/min (730-770). Pre par dana, kada sam upalio auto, sa uljučivanjem klime motor je počeo da se "davi" i na kraju se ugasio. :ambulance: Dešava mi se da osetim čudan miris (kao neka hemija, dosta izražen miris, ali kratkotrajno) kada ugasim auto i izađem. Ne znam da li to ima veze, ali navodim što više stvari, možda je povezano.

Ni u vožnji ne ide kao pre: kao da se davi u pojedinim momentima, ima neke "knedle" koje nisu izražene, ali se osećaju... Jednostavno, ne vuče kako treba.

Neki drugari kažu da može da bude da prenosi vibracije sa alternatora ili kompresora klime.

Ukoliko je neko imao slično iskustvo (ne daj bože) ili je popravljao ovakav kvar, neka napiše reč-dve... :pra:

Hvala!!! :th_hi:

Korisnikov avatar
bogdank
Drug Član
Postovi: 83
Pridružio se: 27 Maj 2012, 00:00
Lokacija: Zemun
Kontakt:

Re: Vibracije, nepravilan rad na leru 93 1.8t SS 2003.

Postod bogdank » 15 Avg 2013, 10:23

Vidim da se niko nije interesovao za ovaj problem, ali da ipak izvestim da rešen!!! Rešili su ga momci u Saab servisu "Trnavac" u J. Bulevaru.

U pitanju je bio španer lanca! Isti je zamenjen u novembru i prešao je svega 13.000km. Iz nekog razloga je počeo da blokira i proizvodio na lancu vibracije koje su se prenosile na šasiju. U servisu su bili korektni i uvažili reklamaciju, te je problem rešen na obostrano zadovoljstvo.

Eto, ukoliko se nekome (ne daj bože!) desi slična stvar, da zna šta da prekontroliše pri traženju uzroka vibracija i "nastanjivanja gremlina" u autu...

Korisnikov avatar
AERO
Postovi: 7136
Pridružio se: 25 Dec 2011, 00:00
Lokacija: Beograd

Re: Vibracije, nepravilan rad na leru 93 1.8t SS 2003.

Postod AERO » 15 Avg 2013, 11:05

:Good job:


Povratak na “SAAB 9-3 SS MY 2003-”

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gosta