Auto telefon

Korisnikov avatar
spoonman
Postovi: 66
Pridružio se: 03 Okt 2012, 00:00

Auto telefon

Postod spoonman » 25 Dec 2012, 12:55

Zabagovace server od mojih pitanja... Slika ali zbog ovde se i okupljamo zbog edukacije, jel!?

Nisam siguran... da li moja pitanja trebaju biti u ovoj temi... ili negde ... pod elektronika ...

Da se vratimo na telefon.

Kao i vecina 9-3ki i moja ima opciono tastaturu za telefon na audio plejeru, odnosno komande na volanu. Pored toga nasao sam kompletnu instalaciju i hardver (koja je fenomenalno i diskretno postavljena) za NOKIA HFU-2 (CARK-91) CAR KIT, osim nosaca mobilnog telefona, koji je odstranjen iz auta presecanjem kabla (zasto je to neko uradio, kada mu ne vredi bez control unit-a). To je sada proslost... Slika

Opcija 1: Moja zelja je da tu kontrolnu jedinicu od nokije, tj. kabl koji je isao do nosaca telefona, modifikujem i postavim konektor za neki moderniji NOKIA telefon. Mislim da moze, samo da nadjem shemu povezivanja konektora na kabl CA-55 (celu noc sam trazio, ali corak :( ) ili....

Ocija 2: Mozda malo neisplativa... kupiti sim jedinicu (originalnu) ubaciti u gepek i ako postoji instalacija povezati sa vec postojecim hardverom (audio jedinicom, komandama na volanu)...

Zanima me vase misljenje o svemu ovome... svaka sugestija bi dobro dosla.

Slika Slika Slika Slika
Slika Slika Slika Slika

Korisnikov avatar
AERO
Postovi: 7136
Pridružio se: 25 Dec 2011, 00:00
Lokacija: Beograd

Re: Auto telefon

Postod AERO » 25 Dec 2012, 15:36

Ja sam za - Opciju 1.
....stim da nadjemo shemu ......mora da ima na netu Slika

Korisnikov avatar
Atila Han
Postovi: 47
Pridružio se: 26 Nov 2012, 00:00

Re: Auto telefon

Postod Atila Han » 25 Dec 2012, 15:43

Opcija 3: kupis PARROT ili neku drugu marku, i jednostavno kad sednes u auto prepoznat ti je mobilni preko Bluetooth-a. PARROT je dosta poznat i prihvacen u svetu, a i mislim da ti je jednostavniji i jeftiniji od originalnije opcije 2. Cak mozes i da ga koristis sa opcionim modulom, direktno preko tvog volana.

Korisnikov avatar
AERO
Postovi: 7136
Pridružio se: 25 Dec 2011, 00:00
Lokacija: Beograd

Re: Auto telefon

Postod AERO » 25 Dec 2012, 15:45

Jel o OVOM CA-55 kablu pricamo Slika

Ili jos jeftinije KLIK

Korisnikov avatar
spoonman
Postovi: 66
Pridružio se: 03 Okt 2012, 00:00

Re: Auto telefon

Postod spoonman » 25 Dec 2012, 16:53

Da to je taj CA-55 kabl.

Kupio bih ja njega... ali nema svrhe. Meni treba shema povezivanja istog. Posto bih ja to budzio na neki moderniji telefon.

Znaci i danas sam trazio i nisam mogao da nadjem shemu. :(

Korisnikov avatar
AERO
Postovi: 7136
Pridružio se: 25 Dec 2011, 00:00
Lokacija: Beograd

Re: Auto telefon

Postod AERO » 25 Dec 2012, 20:18

Cekaj ne razumem te Slika ..... kakva sema povezivanja - kad je jedan dzek u pitanju? Jel ovaj konektor sto je na kraju (sto ide u telefon) hoces da zamenis???
Ne znam gde ti je presecen kabl - to me buni Slika

Aj baci pogled na ovaj sajt OVDE .... mozda bude to sto trazis

Korisnikov avatar
spoonman
Postovi: 66
Pridružio se: 03 Okt 2012, 00:00

Re: Auto telefon

Postod spoonman » 26 Dec 2012, 18:35

Bacio pogled, al nista... nidje sheme... principa povezivanja... bilo kog konektora...

Taj konektor sto je na slici bih ja da zamenim za neki drugi nokijin konektor (onaj koji odgovara mojoj nokiji). Mene sada zanima koje zice su za sta u delu kabla koji mi je ostao u autu. Dva su za napajanje, +i -... logicno, a ostali su za svasta nesto... ali za sta? Slika

Korisnikov avatar
AERO
Postovi: 7136
Pridružio se: 25 Dec 2011, 00:00
Lokacija: Beograd

Re: Auto telefon

Postod AERO » 26 Dec 2012, 18:38

Aaaha ...sad razumeo Slika
Javim ako nadjem ....

Korisnikov avatar
spoonman
Postovi: 66
Pridružio se: 03 Okt 2012, 00:00

Re: Auto telefon

Postod spoonman » 26 Dec 2012, 18:40

AERO je napisao:Javim ako nadjem ....
Slika Slika Slika Slika

Korisnikov avatar
AERO
Postovi: 7136
Pridružio se: 25 Dec 2011, 00:00
Lokacija: Beograd

Re: Auto telefon

Postod AERO » 26 Dec 2012, 19:47

Koliko ima zica u kablu???

Gle ovo....na ovih sedam strana OVE teme,ima sema mase konektora nokijinih modela,koji tebi trenutno ne znace(jer je isecen kod tebe),ali umemorisi ovu stranu jer ce ti mozda zatrebati u perspektivi ....

A onda,kreni da rovaris po ovoj temi (Cable schemes) isto ima 7-8 strana ...pa svaku cesljaj i citaj jer nikad ne znas u kom topiku na sta mozes da naidjes. Slika

Ja bi citao sa tobom da ide brze,nego nesto mi bas nije hitno Slika Slika Slika
Atila Han je napisao:Opcija 3: kupis PARROT
Sad natrcah na ovo sto si spomenuo - super je stvarcica Slika

Slika Slika Slika

Korisnikov avatar
spoonman
Postovi: 66
Pridružio se: 03 Okt 2012, 00:00

Re: Auto telefon

Postod spoonman » 27 Dec 2012, 00:06

Evo kako izgleda kabl sa strane controlne jedinice HFU-2 a druga strana odsecena. Ako se ne varam 14 pinski

Slika

Gost

Re: Auto telefon

Postod Gost » 27 Dec 2012, 09:50

Vecina kola od 2007 pa naovamo koja dolaze iz francuske imaju PARROT ugradjen.odlican je uredjaj.ovi snazni dileri po bg-u to vade napolje i prodaju posebno,mislim 50e i 70e u zavisnosti koji je uredjaj(model) bio.


Povratak na “SAAB 9-3 SS MY 2003-”

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost