sportske opruge

Korisnikov avatar
MAD SERB
Postovi: 2362
Pridružio se: 28 Jun 2013, 09:37
Lokacija: BOR
Kontakt:

sportske opruge

Postod MAD SERB » 30 Okt 2013, 19:52

zanima me da li ce ove sportske opruge sa vektre C moci na moj 93 ss

Slika

Slika

Slika

Slika

probacu da nadjem neke informacije
ŽIVOT JE 1, SAAB JE 2.0 T ! :sb2:
LIFE'S TOO SHORT TO DRIVE BORING CARS!!!
Cars are my drug, SAAB is my dealer !
Mog je SAABa, vozila baba :dev:
powered by Nordic performance :secret: :vrm:

Korisnikov avatar
kd23se4
Site Admin
Postovi: 5530
Pridružio se: 26 Dec 2011, 00:00
Lokacija: Beograd

Re: sportske opruge

Postod kd23se4 » 30 Okt 2013, 20:19

[link_open=https://www.google.rs/url?sa=t&rct=j&q= ... 7003,d.Yms]OVDE[/link_open] pise da su bas za Saab - jedino sto ce ti trebati i zadnje tj. HA

Korisnikov avatar
MAD SERB
Postovi: 2362
Pridružio se: 28 Jun 2013, 09:37
Lokacija: BOR
Kontakt:

Re: sportske opruge

Postod MAD SERB » 30 Okt 2013, 21:17

jel mnogo 40 e da dam za njih
ŽIVOT JE 1, SAAB JE 2.0 T ! :sb2:
LIFE'S TOO SHORT TO DRIVE BORING CARS!!!
Cars are my drug, SAAB is my dealer !
Mog je SAABa, vozila baba :dev:
powered by Nordic performance :secret: :vrm:

Korisnikov avatar
kd23se4
Site Admin
Postovi: 5530
Pridružio se: 26 Dec 2011, 00:00
Lokacija: Beograd

Re: sportske opruge

Postod kd23se4 » 30 Okt 2013, 21:43

Tesko reci......novi su, neki najkvalitetniji ali standardni(recimo svedski Killen) ca. 60-70 eura MP cena par.........H&R su sigurno skuplji, ali ako nemas zadnje ne vrede ti puno - ako pravis kombinacije sa drugim moze da ti se obije o glavu........naravno jos bolja kombinacija je da se menjaju amortizeri to mu dize jos cenu na gore.

E sad jos jedno pitanje je da li ti stvarno treba tvrdje vesanje! Da li si neko kome treba brzi ulaz u krivinu ili zelis da ti ne ispadnu zubi kada uletis u rupu.......ja spadam u ovu grupu sto voli svoje zube, ali to mora svako sam da zna sta vise voli.

Korisnikov avatar
TAZZ
Postovi: 2770
Pridružio se: 07 Jul 2013, 14:23
Lokacija: Beograd

Re: sportske opruge

Postod TAZZ » 31 Okt 2013, 07:30

On bi izgleda da protera kamenje i pesak iz bubrrga iz svog sistema... Ja jedva cekam zimske da stavim da bi se udobnije vozio.
B235R///Mackanized by TAZZ
400NM of torque! Spool it!

Korisnikov avatar
nordic
Drug Član
Postovi: 459
Pridružio se: 20 Maj 2013, 00:00
Lokacija: Beograd

Re: sportske opruge

Postod nordic » 31 Okt 2013, 10:15

Stavljanjem tih opruga ces dobiti bolje lezanje, upravljanje kao i lepsi izgled auta... a izgubices udobnost i zamarace te mnogo na duzim putovanjima. Ako stavljas do -3cm ne moras amortizere da menjas(preporucljivo je ali mogu ovi fabricki da prodju), ako ides na nize onda bi morali obavezno amortizeri sa kracim hodom. Kakvi su nam putevi svi bi trebali teska terenska vozila da koristimo. Ja ostajem na 215/55 R16, idealna dimenzija za srbiju, u smislu sklada udobnosti i lezanja na putu, a i ne lomis trap kao sa 17,18... :sr: Ja tu ne bih nista dirao nego te pare bolje proteraj kroz auspuh i vozi auto kakav je i zamisljen, ne pravi GTI od njega... :odl: ako hoces bolje lezanje a zavidnu udobnost kupi 9-3 aera SS mada ti nije potreban, ide i ovaj tvoj lepo i lepo lezi :lazy:

ako si se bas odlucio da stavljas te opruge, proveri koliko su krace od fabrickih...ako je do -30mm u odnosu na fabricke stavi...mada ti opet dve nista ne znace, trebaju ti sve 4 od istog proizvodjaca i istog tipa opruge da ne bi bilo veselo na putu da ti se prednji ili zadnji kraj zanese previse u krivini.. :dash: eibach pro kit (-30mm) sam probao na vise auta... Volvo S40 T4, civic type R i odlicne su samo je pitanje cene, probao sam i sport line -5cm na civic type R i jezivo je za voznju, bukvalno ne osecas bubrege posle 100km, a i ne mozes vecinu lezecih da predjes u srbiji kao ni da se popnes na 80% trotoara......polovna opruga ti je kao polovan amortizer, jednostavno taj deo ima svoj vek trajanja i koliko puta moze gore-dole da ide..posle nekog vremena stajanja, ili rupa ili jednostavno koriscenja dosta oslabe odlike opruge i sklona je pucanju. narocito te sportske, sabijene i kratke.. :kss:
Svadjanje na forumu je kao ucestvovanje na specijalnoj olimpijadi...Cak i ako pobedis opet si retardiran!


Povratak na “SAAB 9-3 SS MY 2003-”

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta