velika količina izduvnih gasova

Korisnikov avatar
roca
PostoviCOLON 73
Pridružio seCOLON 22 Jan 2017, 03:55
LokacijaCOLON Republika Srpska,Banja Luka

Re: velika količina izduvnih gasova

Postod roca » 14 Nov 2017, 03:28

Poslije postavljanja turbine,uz puno muke,obzirom da su u Uzicama zakrenuli kuciste za 90 stepeni i tako poslali i borbe da se postavai onako kako je skinuta vezano za prikljucke.Ma to nije problem vjerovatno za majstore-strucnjake sa iskustvom.Stavljanjem u funkciju skoro sveg ostalog mlad majstor potrosio mi pola rezervoara goriva i vozio se i uslikao sat brzinomjera,nesto mu se nije izlazilo iz SAAB-a.

Slika

E poslije sam ja vozio, a o utiscima napisacu o zapazanjima kad saberem sve.Umorio sam se lijep pozdrav svima koji su dali svoje misljenje ,savjete i uputstva,a sadasnji rad motora nakon toliko posla okacicu i uglavnom oko teme "velika kolicina izduvnih gasova" bili ste u pravu sta treba da se prekontrolise i uradi.Otprilike objavljivao sam faze rada, eto toliko i hvala.

Korisnikov avatar
kd23se4
PostoviCOLON 4846
Pridružio seCOLON 26 Dec 2011, 07:00
LokacijaCOLON Beograd

Postod kd23se4 » 14 Nov 2017, 04:28

:ten:

Drago mi je da si uspeo da zavrsis sve!
Jel nije bilo problema sa montazom nove glave motora?
900 T8 (1987)
9-3 2.2 TiD (2001)

Korisnikov avatar
roca
PostoviCOLON 73
Pridružio seCOLON 22 Jan 2017, 03:55
LokacijaCOLON Republika Srpska,Banja Luka

Postod roca » 14 Nov 2017, 16:10

Nije bilo problema sa montiranjem nove Glave,imao sam malu doradu sa bocne strane sto sam ranije opisao ali sad je izgleda sve kako treba.Po principu Marfijevog zakona izdesavalo se niz kvarova tj propadanja pojedinih dijelova vjerovatno dugogodisnjim stajanjem,i ne preduzimanjem potrebnih radnji prije stavljanja u pogon ovog vozila.Zbog dotrajalosti crijeva,kako kaze majstor i ostecenja metalnih cjvcica u crijevima on je premostio sto mi nije drago to ce te vidjeti kad postavim snimak rada motora.Auto stvarno ide jako dobro ne trosi rashladnu tekucinu ulje na istoj mjeri jasno i cisto.Vidjecemo vremenom kako se se ponasati.
ALI BRATE IDE

Povratak na